“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” Araştırması Sonuçları
Araştırma_web sitesi (1)

Pandeminin yol açtığı olağanüstü durumun eğitim alanındaki yansımalarının ilkokul dönemindeki çocuklar tarafından nasıl deneyimlendiğini sınırlı da olsa ortaya çıkarabilmek için hazırlanan “Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırmasının sonuçları yayında.

BBOM Derneğinin önerdiği eğitim modelinin Demokratik Yönetim eksenine dair çalışmalar yapan Demokratik Yönetim Çemberinin yürüttüğü araştırma çevrimiçi bir anketle gerçekleştirildi. 23 Ocak – 7 Şubat 2021 tarihleri arasında yürütülen ve BBOM Öğretmen Köyü topluluğu aracılığıyla yaygınlaşan araştırmaya 7 – 12 yaş grubundan 366 çocuk katıldı.

Araştırma ile, çocukların uzaktan eğitim sürecini nasıl deneyimlediklerini, uzaktan eğitim sürecindeki ihtiyaçlarını duymayı ve ilgili yetişkinler kadar çocukların birbirlerinin halinden haberdar olmasını kolaylaştırmayı amaçlandı.

Çocuk katılımı için bir araç olarak gördüğümüz “Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırması sonuçlarının çocukların yaşamları hakkında kararlar alan tüm yetişkinler için yol gösterici olmasını umuyoruz.

“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırma raporunu indirmek için buraya tıklayın.

Çocukların görüşlerini çocuklarla paylaşmak araştırma sürecinin kendisi kadar kıymetli. Bu niyetle araştırma raporunun sonuçlarından çocuklar için bir özet çıkardık. Sizleri araştırma raporunun çocuklar için özetini çevrenizdeki çocuklarla paylaşmaya davet ediyoruz.

“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırma raporunun çocuklar için özetini indirmek için buraya tıklayın.

“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırması, pandemi koşullarının toplumsal alanın geniş kesimlerine yayılmasından hareketle, Mayıs 2020’de yürütülmüş olan “Çocuklar Evde Nasılsınız?” isimli araştırmanın devamı niteliğinde. İlk araştırmaya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

“Çocuklar Evde Nasılsınız?” araştırma raporu için buraya tıklayın.

“Çocuklar Evde Nasılsınız?” araştırma raporunun çocuklar için özeti için buraya tıklayın.

Facebook
Twitter

Son Haberler

Yayınlar

BBOM Yayınları Yeniden Stokta Good4Trust’da!

BBOM Yayınları stokları güncellendi! Tüm yayınlara Good4Trust BBOM Yayınları Dükkan‘dan ulaşabilirsiniz. Good4Trust üzerinden ulaşabileceğiniz yayınlar:?Şefkatli Sınıf?Ekoloji Takvimi El Kitabı?Duygu ve İhtiyaç Kartları Seti?Doğayı Paylaşmak

DAHA FAZLA»