“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” Araştırması Sonuçları
Araştırma_web sitesi (1)

Pandeminin yol açtığı olağanüstü durumun eğitim alanındaki yansımalarının ilkokul dönemindeki çocuklar tarafından nasıl deneyimlendiğini sınırlı da olsa ortaya çıkarabilmek için hazırlanan “Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırmasının sonuçları yayında.

BBOM Derneğinin önerdiği eğitim modelinin Demokratik Yönetim eksenine dair çalışmalar yapan Demokratik Yönetim Çemberinin yürüttüğü araştırma çevrimiçi bir anketle gerçekleştirildi. 23 Ocak – 7 Şubat 2021 tarihleri arasında yürütülen ve BBOM Öğretmen Köyü topluluğu aracılığıyla yaygınlaşan araştırmaya 7 – 12 yaş grubundan 366 çocuk katıldı.

Araştırma ile, çocukların uzaktan eğitim sürecini nasıl deneyimlediklerini, uzaktan eğitim sürecindeki ihtiyaçlarını duymayı ve ilgili yetişkinler kadar çocukların birbirlerinin halinden haberdar olmasını kolaylaştırmayı amaçlandı.

Çocuk katılımı için bir araç olarak gördüğümüz “Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırması sonuçlarının çocukların yaşamları hakkında kararlar alan tüm yetişkinler için yol gösterici olmasını umuyoruz.

“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırma raporunu indirmek için buraya tıklayın.

Çocukların görüşlerini çocuklarla paylaşmak araştırma sürecinin kendisi kadar kıymetli. Bu niyetle araştırma raporunun sonuçlarından çocuklar için bir özet çıkardık. Sizleri araştırma raporunun çocuklar için özetini çevrenizdeki çocuklarla paylaşmaya davet ediyoruz.

“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırma raporunun çocuklar için özetini indirmek için buraya tıklayın.

“Çocuklar Uzaktan Eğitim Nasıl Gidiyor?” araştırması, pandemi koşullarının toplumsal alanın geniş kesimlerine yayılmasından hareketle, Mayıs 2020’de yürütülmüş olan “Çocuklar Evde Nasılsınız?” isimli araştırmanın devamı niteliğinde. İlk araştırmaya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

“Çocuklar Evde Nasılsınız?” araştırma raporu için buraya tıklayın.

“Çocuklar Evde Nasılsınız?” araştırma raporunun çocuklar için özeti için buraya tıklayın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Son Haberler

Model

Ekoloji Takvimi 2022 Yayında

Ekoloji Takvimi 2022 yayında! Takvim, BBOM Eğitim Modeli’nin Ekolojik Duruş eksenine dair araştırma ve geliştirme yapan Ekoloji Çemberi tarafından, ekolojik yaklaşımı öğrenme süreçlerine ve yaşamımıza

DAHA FAZLA»
Model

Anlaşalım Materyali Yayında

Anlaşmazlıkla Bağ Kurma Posteri ve Anlaşmazlık Vaka Kartları’ndan oluşan Anlaşalım Materyali Sınıf Çemberi İlkokul Öğretmen Kılavuzu web sitesinde. Öğrenme ortamlarında anlaşmazlık, ihtiyaçları karşılama yollarının çatışması olarak tanımlanır

DAHA FAZLA»
Yayınlar

Doğayı Paylaşmak BBOM Yayınları’nda

Doğayı Paylaşmak: Her Yaş için Doğa Farkındalığı Etkinlikleri BBOM Yayınları’nda. Kitap içerdiği kolay ve eğlenceli etkinliklerle ve oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin doğanın bir parçası olmanın

DAHA FAZLA»