Yetişkinler için Doğayı Paylaşmak Atölyeleri Başlıyor!
DOĞAYI PAYLAŞMAK (reklam) (1080 × 1350 piksel) Kopyası (1200 × 628 piksel) (2)

Başka Bir Okul Mümkün Derneği tarafından öğretmenlere, atölye yürütücülerine, eşlikçilere, ebeveynlere ve doğayla bağlantısını güçlendirmek isteyen yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan “Doğayı Paylaşmak” isimli atölye çocukların ve yetişkinlerin doğayla kurdukları bağın güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Bir tam günlük, yüz yüze gerçekleştirilen atölye Joseph Bharat Cornell’in yazdığı, BBOM Yayınları’ndan çıkan Doğayı Paylaşmak isimli kitaptan ve BBOM Ekoloji Çemberinin üretimlerinden, deneyimlerinden ilham alınarak hazırlandı. 

Doğa temelli bir öğrenme yaklaşımı sunan Doğayı Paylaşmak, çocuklarla öğrenme süreçlerine doğayı katmak isteyen öğretmenler, eğitmenler ve atölye yürütücüleri için örnek plan akışları, çocuklarıyla doğada zaman geçirmek isteyen ebeveynler için ilham verici uygulamalar ve kaynak önerileri içeriyor. Atölye boyunca katılımcıların doğayla kurduğu bağı araştırmaları, yaşadıkları yerin doğasında uygulamalı olarak gerçekleştirilen etkinliklerle farkındalık kazanmaları amaçlanıyor. 

Yetişkinler için Doğayı Paylaşmak atölyesi 5 Kasım Cumartesi günü Validebağ Korusunda, 10:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Atölyeye katılmak isterseniz başvuru formunu doldurup bize gönderebilirsiniz. Soruların için etkinlikler@baskabirokulmumkun.net adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Twitter

Son Haberler