“Çocuklar Evde Nasılsınız?” Araştırması – Çocuklar İçin Özet
Pink Floral Header Research Graphic Organizer Kopyası Kopyası (1)

Demokratik Yönetim Çemberi, 16 Mart 2020 tarihinde okullar kapandıktan ve 3 Nisan tarihinde 20 yaş altı için sokağa çıkma kısıtlaması kararı alındıktan sonra çocukların ev hallerini merak ederek ve seslerini hem birbirlerine hem de tüm yetişkinlere duyurmayı önemseyerek bir çevrim içi anket hazırladı. Bu anketin sonuçlarından yetişkinler için hazırlanan “Çocuklar Evde Nasılsınız?” Araştırma Raporunun ardından, raporun çocuklar için özeti de tamamlandı.

Araştırma, çocukların ev dışındaki yaşam alanlarının sınırlandığı pandemi döneminde nasıl olduklarına, nelerle vakit geçirdiklerine, neleri/kimleri özlediklerine, sahip oldukları ve yoksunluğunu duydukları şeylere odaklanarak, sosyal duygusal açıdan hallerini çocukların kendi ifadeleri ile görünür kılmayı amaçladı. Çocukların görüşlerini çocuklarla paylaşmak araştırma sürecinin kendisi kadar kıymetli. Sizleri araştırma raporunun çocuklar için özetini çevrenizdeki çocuklarla paylaşmaya davet ediyoruz.

Her çocuğun katılım sürecinin tüm basamaklarında aktif olabileceği bir süreç tasarlama niyetiyle, araştırmanın çocuklar için özeti çocuklardan alınan geri bildirimlerle düzenlendi.

“Çocuklar Evde Nasılsınız?” araştırma sonuçlarının çocuklar için özetini indirmek için buraya tıklayın.

Facebook
Twitter

Son Haberler